×
facebook instagram

Singletrack to specjalnie zaprojektowana i wykonana terenowa ścieżka do jazdy rowerem górskim (MTB). Dla bezpieczeństwa ścieżki są jednokierunkowe, o niewielkiej szerokości i odizolowane od innych aktywności np: od ścieżek spacerowych.


Zazwyczaj projektujemy ścieżki o szerokości od 0.5 do 1.5 metra, jednakże za standardową szerokość należy uznać 1m. Trasy są gładkie i szybkie ale zazwyczaj zawierają przeszkody terenowe takie jak muldy czy bandy czy profilowane zakręty. W większości ścieżki mają utwardzoną (gładką) powierzchnię, możemy jednak zaprojektować i wykonać trasy naturalne lub hybrydowe.

Budujemy trasy zarówno amatorskie - na których poradzą sobie nawet dzieci, jak i trasy wręcz ekstremalne dla kolarzy szukających adrenaliny. Wg nas jednak idealny singletrack powinien zawierać jednak odcinki o różnym stopniu trudności - zaczynając od poziomu łatwego, przez średni a na trudnym kończąc.

Przed przystąpieniem do projektowania trasy tworzymy foto i ortomapy przy użyciu własnych dronów. Pozwala nam to na uzyskanie pełnego obrazu terenu i uwzględnieniu wszystkich składowych - nie tylko tych widocznych z poziomu gruntu czy zwykłej mapy. Dzięki tym informacjom projektujemy trasę tak aby zapewnić najwyższy możliwy stosunek atrakcyjności, bezpieczeństwa i trwałości obiektu.

Nasze usługi polegają nie tylko na projektowaniu i budowie trasy rowerowej ale również na przygotowaniu niezbędnych infrastruktury, oznaczeń, map i opisu.

Poza budową zajmujemy się też naprawą, konserwacją i rewitalizacją istniejących już tras.

Przykładowe Realizacje